Plečiama saugi belaidės prieigos (WiFi) paslauga

.

Saugios belaidės prieigos (WiFi) paslauga, kaip ryšio prie visų resursų paslauga, šiuo metu tampa būtina visoms mokslo ir studijų institucijoms: kolegijoms, tyrimo institutams, profesinio rengimo centrams, bendrojo lavinimo mokykloms ir kt. LITNET techniniai centrai padeda įsidiegti saugią belaidę (WiFi) eduroam prieigą kaip paslaugą tose institucijose, kurios pačios neturi resursų paslaugos diegimui ir jos kokybiškai priežiūrai.
Pradėta teikti projekto “Mokslo ir studijų institucijoms LITNET teikiamų IT paslaugų plėtra” sukurta paslauga “Belaidės paslaugos mokslo ir studijų institucijose technologinis standartizavimas bei diegimo paslaugos unifikavimas”.

Belaidės prieigos diegimo ir valdymo procedūra. 

Užsakymo forma.

Turit klausimų, rašykit Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Eduroam švenčia: milijardas autentifikacijų

.

Ne taip dažnai švenčiamas milijardinis „gimtadienis“, o jeigu jų netgi du! 2016-ųjų metų gegužės 17-ąją užfiksuoti du nuostabūs rezultatai – naudojantis eduroam pasiekta milijardas autentifikacijų nuo šių metų pradžios (vietinių ir užsienio), ir milijardas tarptautinių autentifikacijų (prisijungimų iš užsienio) skaičiuojant nuo projekto pradžios.

Eduroam- tarptautinė sėkmės istorija

Eduroam paslauga startavo 2008-ųjų rugsėjo 1-ąją kaip GEANT paslauga, siekianti padėti mokslo ir tyrimų bendruomenei bendradarbiauti vietiniame bei tarptautiniame lygmenyje. Iki šių dienų paslauga išaugo iki 70-ies šalių ir tūkstančių hotspot‘ų kiekviename kontinente visame pasaulyje.  Dabar mokslininkai bei tyrėjai gali keliauti po viso pasaulio universitetus nesukdami galvos dėl greitos ir saugios interneto prieigos. Prisijungimui prie interneto jie gali naudotis eduroam paslauga nesinaudodami svečių teisėmis, nesidalindami slaptažodžiais ir nesinaudodami nesaugiais prisijungimais.

Nuostabiausia tai, jog eduroam yra beveik nematoma operacija – ypatingas sėkmingos paslaugos bruožas. Naudotojams neriekia įdėti jokių pastangų, kad prisijungtų prie šios paslaugos kitame universitete, net jei tai – užsienio šalis. Tai puikus tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys.

Prie šios paslaugos sėkmės savo laiku, žiniomis ir patirtimi prisidėjo ekspertai iš viso pasaulio, suteikę galimybę naujausiomis technologijomis pasinaudoti akademinei bendruomenei.

Didelis ačiū visiems, kurie dirbo ir iki šiol dirba prie šios paslaugos tobulinimo.

eduroam CAT įrankis

.

Institucijos turi galimybę pateikti savo naudotojams patogų įrankį, skirtą įdiegti eduroam WiFi profilį į naudotojo kompiuterį. Institucijos administratorius įrankį gali individualizuoti savo institucijai, pridedant reikalingas technines specifikacijas, institucijos logotipus ir kt.

eduroam CAT įrankis prieinamas puslapyje https://cat.eduroam.org. Institucijos administratoriai dėl prieigos turėtų kreiptis į LITNET eduroam tarnybą.

  • cat_eduroam_0
  • cat_eduroam_1

LITNET infrastruktūrą valdo techniniai centrai

KTUKUSUVDUVGTUVU


eduroam yra GEANT asociacijos registruotas prekinis ženklas 


paslaugos palaikymą tarptautiniu mastu teikia Europos akademinių tinklų asociacija GEANT